Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. januára 2014 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Britská ropná a plynárenská firma BG zhoršila prognózu ťažby

Britská ropná a plynárenská spoločnosť BG Group zredukovala prognózu ťažby v tomto a budúcom roku v dôsledku nepokojov v Egypte. Britská skupina, ktorá zhruba pätinu svojej produkcie dosahuje v Egypte, v pondelok uviedla, že egyptská vláda nedodržala dohody o podiele BG na ťažbe plynu, pričom veľký objem sa presunul na domáci trh. To nedovolilo britskej firme splniť svoje záväzky v oblasti vývozu skvapalneného zemného plynu (LNG) z Egypta.

BG očakáva, že v tomto roku bude produkovať 590 tis. až 630 tis. barelov ropného ekvivalentu denne, čo je o 12 % menej, ako predpokladajú analytici, a o 7 % menej ako vyprodukovala v roku 2013. Skupina zredukovala aj svoj plán ťažby pre rok 2015 na 710 tis. až 750 tis. barelov ropného ekvivalentu denne. Pôvodne plánovala produkciu na úrovni 775 tis. až 825 tis. barelov ropného ekvivalentu denne. BG odhaduje, že za rok 2013 vykáže zisk približne 2,2 mld. USD, čiže ráta s jeho oslabením o 33 %.

BG Group nie je jedinou ropnou spoločnosťou, ktorá v súčasnosti zápasí s ťažkosťami. Konkurenčná firma Shell tento mesiac tiež zhoršila prognózu svojho zisku. V Egypte sú občianske nepokoje odvtedy, ako v roku 2011 padla dlhoročná vláda prezidenta Husního Mubaraka. BG uviedla, že jej rokovania s egyptskými úradmi pokračujú a naďalej ráta s projektom produkcie skvapalneného zemného plynu v krajine, hoci existuje neistota v otázke, aká bude výroba v rámci tohto projektu v roku 2014.

Zdroj: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.