Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. júna 2010 Jadrová energia od Energia.skSITA

Britská koalícia podporí jadrovú energetiku

Šéf ministerstva pre energetiku Charles Hendry udelí zelenú výstavbe nových jadrových elektrární. Jadro tak môže zohrať kľúčovú úlohu v energetickom mixe Veľkej Británie. Rola jadrovej energetiky je spornou otázkou vo vládnej koalícii, konzervatívci ju podporujú zatiaľ čo liberáli sú proti.

Vláda chce proces výstavby jadrových elektrární  zjednodušiť a odstrániť legislatívne prekážky pre investorov. Vypláva to z vyjadrení ministra energetiky, podľa ktorého sú spoločnosti ochotné investovať aj bez silných štátnych dotácií. Vládna pomoc by sa oklieštila na ustanovenie spodnej ceny za uhlíkové emisie, informuje Business Week. 

Závery s rokovaní s privátnym sektorom chce šéf energetického rezortu tlmočiť Fóru jadrového priemyslu už v najbližších dňoch. „Úlohou pre nás ako vládu bude zaručiť dostatočnú úroveň bezpečnosti, ochrany a environmentálnej regulácie,“ vyjadril sa Hendry pre denník The Guardian.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.