Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
e-mobility - energia.sk
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: energia.sk
19. septembra 2014 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Bratislavský zraz elektromobilov

V piatok sa pri príležitosti konania Európskeho týždňa mobility pred bratislavskou Starou tržnicou uskutočnilo podujatie Bratislavské zhromaždenie elektromobility organizované SEVA – Slovenskou asociáciou pre elektromobilitu.

Verejnosť mala možnosť si prezrieť elektromobily Tesla Model S, BMW i3, Nissan Leaf, Citroën C-Zero, elektrickú dodávku a ďalšie elektromobily. Na podujatí taktiež pútala pozornosť verejnosti aj elektrická formula skonštruovaná študentmi zo Stuba Green Team.

Podľa organizátora podujatia Jaroslava Sýkoru zo SEVA – Slovenskej asociácie pre elektromobilitu je Európsky týždeň mobility výbornou príležitosťou, ako poukázať na ekologickejšie formy dopravy v prostredí hlavného mesta Bratislava. „Bratislava patrí k tým pomerne hlučnejším a smogom znečistenejším mestám v Európe a táto situácia by nás mala motivovať, aby sme uvažovali nad tichšími a bezemisnými formami dopravy, ktorou elektromobily nepochybne sú“ dodáva Sýkora.

Bratislavské zhromaždenie elektromobilov sa uskutočnilo ako partnerské podujatie súbežne prebiehajúcej konferencie ZeBra – Zelená Bratislava, ktorá sa do značnej miery venovala aj téme elektromobility. V rámci podujatia odznela aj prednáška SEVA – Slovenskej asociácie pre elektromobilitu o súčasnom stave a možnostiach nabíjania elektrických automobilov na Slovensku. Pri tejto príležitosti bola odbornej verejnosti predstavená interaktívna mapa nabíjacích staníc www.kdenabijat.sk , ktorú SEVA – Slovenskej asociácie pre elektromobilitu už niekoľko mesiacov vyvíja. Na mape si verejnosť môže pozrieť umiestnenie a aktuálny stav verejne prístupnej nabíjacej infraštruktúry pre elektromobily.

Zo zhromaždenia následne o 14:00 vyrazila kolóna elektromobilov smerom do Starého Smokovca na partnerské podujatie eZraz, ktoré sa snaží propagovať ekologický potenciál využívania elektromobilov pre ochranu prírody vo Vysokých Tatrách. Podujatie je organizované spoločnosťami Východoslovenská energetika a Tesla Club Slovensko v spolupráci so SEVA – Slovenskou asociáciou pre elektromobilitu s cieľom propagovať hlavnú myšlienku podujatia „Tatry nechcú CO2“.

Zdroj: SEVA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.