Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
teplaren bratislava-TASR
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka: Tepláreň Bratislava. Foto: TASR/Štefan Puškáš
8. júna 2012 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Bratislavská teplárenská vlani s hrubým ziskom 2,5 mil. eur

Spoločnosť Bratislavská teplárenská, a.s. dosiahla v minulom roku zisk pred zdanením vo výške takmer 2,5 mil. eur. Rok predtým pritom teplárenský podnik vykázal stratu na úrovni 786 tisíc eur. „Časť tohto pozitívneho výsledku vo výške 1,1 mil. eur sme dosiahli z hlavnej činnosti, najmä zabezpečením výnosov z predaja tepla a elektrickej energie, znížením nákladov na nákup plynu a nákladov na opravy. Druhá časť pozitívneho výsledku vo výške približne 1,3 mil. eur je tvorená hlavne úsporami na strane osobných nákladov,“ uviedla vedúca odboru riadenia kvality a internej dokumentácie Bratislavskej teplárenskej Zuzana Brugošová.

Bratislavská tepláreň v minulom roku dodala 962 gigawatthodín tepla. V medziročnom porovnaní to predstavuje pokles o takmer 10 %. Za znížením dodávok tepla treba podľa spoločnosti hľadať podstatne vyššiu priemernú teplotu počas vykurovacieho obdobia. Vlani podnik zabezpečoval dodávky tepla pre 450 odberateľov, celkovo pre takmer 1 300 odberných miest.

Bratislavská teplárenská v súčasnosti pokrýva trh s tepelnou energiou v hlavnom meste. Bratislavská teplárenská vznikla 1. novembra 2001 rozčlenením bývalého štátneho podniku Západoslovenské energetické závody Bratislava. Jediným akcionárom spoločnosti je štát prostredníctvom Fondu národného majetku SR.

Zdroj: SITA, energia

Ilustračná snímka: TASR

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.