Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

BRATISLAVA: Vodné dielo Gabčíkovo pomohlo Čunovu zbaviť sa povodní

Čunovo na svojom webe uvádza, že Vodné dielo Gabčíkovo, vybudované v starom koryte Dunaja, za roky svojej prevádzky preukázalo, že nie je len významným vodohospodárskym, energetickým, technickým a dopravným dielom, ale aj dôležitým ekologickým dielom. „Vodné dielo stabilizovalo vodný tok a záplavovú oblasť a obnovil sa ekosystém v celej vnútrozemskej delte,“ podotýka mestská časť.

Na druhej strane Čunovo podľa starostky negatívne vníma výstavbu, ktorá sa na vodnom diele, priamo v zdrži Hrušov, plánuje. „Investor tu chce vybudovať apartmánové bývanie. Veľké negatívum je, že sa k tomu nerieši ani meter štvorcový komunikácie. Skôr by sme prijali, čo je Bratislavčanom stále sľubované, a to veľkú rekreačnú oblasť,“ povedala Ferenčáková.

Hoci sa tu nachádza areál vodných športov, zdrž podľa nej má však stále nevyužitý potenciál. Jej hĺbka totiž nie je dostačujúca. „Dno sa zanáša, je tam bahno a treba to čistiť. Ak sa uvažuje o prístave a premávaní lodí, je potrebné, aby sa najprv celá zdrž vybagrovala, inak to nemá perspektívu,“ tvrdí starostka.

K vode podľa jej slov patria vodné športy a zdrž by sa dala oveľa viac na tento účel využívať. „Nesmie to však slúžiť iba pár vybraným ľuďom a ostatní sa k brehu ani nedostanú,“ podotkla.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.