Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. septembra 2012 Ostatné od Energia.skSITA

Bratislava má prvú rýchlonabíjaciu stanicu pre elektromobily

Týždeň na Slovensku

Pondelok – 17.9.2012

Slovenský prepravca zemného plynu, spoločnosť Eustream, vstúpila do stredoeurópskeho plynárenského hubu Central European Gas Hub (CEGH). Eustream získal v plynárenskom hube 15 % akcií. (viac informácií)

Utorok – 18.9.2012

Organizácia Greenpeace Slovensko poslala včera predsedovi vlády Robertovi Ficovi výzvu 26-tich mimovládnych organizácií, v ktorej ho žiadajú, aby vláda zrušila uznesenie na štátnu podporu ťažby a spracovania uhlia použitím výnosov z aukcií emisných kvót. (viac informácií)

Streda – 19.9.2012

Poslanci parlamentu v utorok schválili vládny návrh novely zákona o energetickej hospodárnosti budov, ktorý upravuje aj zákon o územnom plánovaní a stavebnom poriadku (stavebný zákon) a preberie príslušnú európsku smernicu z mája 2010. Určené postupy a opatrenia v oblasti energetickej hospodárnosti budov budú zohľadňovať vonkajšie klimatické a miestne podmienky, ako aj požiadavky na vnútorné prostredie budov a nákladovú efektívnosť. Zo 146 prítomných za novelu hlasovalo 112 a zdržalo sa 36 poslancov. (viac informácií)

Energetické diela, ropovod Družba a plynovod Bratstvo, prichádzajúce z Ruska na Slovensko podľa slov ministra hospodárstva SR Tomáša Malatinského (Smer – SD) preukázali počas desaťročí svojej existencie vysokú spoľahlivosť a bezpečnosť. (viac informácií)

Štvrtok – 20.9.2012

Možnosť odkúpiť 49-% podiel Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) štátom je pre premiéra Roberta Fica (Smer-SD) stále reálnou alternatívou. Uvažuje o tom aj napriek správe z rezortu hospodárstva, v ktorej sa uvádza, že na to Slovensko nemá. (viac informácií)

Majetkovú účasť Fondu národného majetku (FNM) SR na podnikaní spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava (SEPS), a. s. vo výške 100 % nadobudne v mene SR Ministerstvo financií (MF) SR. Vyplýva to z návrhu na vydanie rozhodnutia, ktorý prerokovala a schválila na vláda SR. (viac informácií)

Piatok – 21.9.2012

Bratislava má prvú rýchlonabíjaciu stanicu pre elektromobily na Slovensku. Majitelia áut na elektrický pohon si tak môžu dobiť svoje vozidlá už za dvadsať minút. Do konca roka bez poplatku. (viac informácií)

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.