Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. júna 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Bratislava má ďalšiu plniacu stanicu na CNG

Nová plniaca stanica CNG je prístupná pre zákazníkov, ktorí majú uzatvorenú zmluvu s SPP na dodávku CNG. Prevádzka bude prebiehať v samoobslužnom nepretržitom režime 365 dní v roku, 24 hodín denne. S kapacitou plnenia CNG 350 m3/h, zaberie plnenie auta CNG približne rovnaký čas ako tankovanie benzínu či nafty.

„Zdraviu škodlivé emisie z dopravy sú problémom každého veľkého mesta., zvýši sa tak možnosť pre používanie ekologicky čistejšieho motorového paliva,“ uviedol vedúci útvaru predaja CNG v SPP Ľubomír Blaško.

Spoločnosť SPP okrem novootvorenej bratislavskej plniacej stanice CNG v areáli SPP prevádzkuje ďalších sedem CNG plniacich staníc v samoobslužnom nepretržitom režime, a to v Bratislave – Jurajovom dvore, Nitre, Košiciach, Žiline, Michalovciach, Novom Meste nad Váhom a Komárne.

Koncom roku 2011 jazdilo na Slovensku celkom 1.069 vozidiel s pohonom na CNG, čo je v porovnaní s rokom 2010 nárast o 246 vozidiel, teda o 29,9 %. Na celom svete dnes jazdí viac než 14,5 miliónov vozidiel s pohonom na CNG.

(c) energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.