Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. apríla 2018 Ostatné od Energia.skTASR

Bratislava: Kanalizácia Na pasekách má po rokoch svojho správcu, prešla pod BVS

Na kanalizačnú vetvu v lokalite Na pasekách je napojených zhruba 180 bytových jednotiek a viacero rodinných domov. Po období privatizácie však zostala bez svojho správcu a údržby. „Aj preto je kanalizácia v súčasnosti vo veľmi zlom technickom stave, na niektorých miestach je prevalená, inde dochádza k priesaku odpadových vôd do podložia a následnému zápachu či občasným priesakom odpadovej vody aj do pivničných priestorov tamojších bytových domov,“ informuje mestská časť.

Na základe podnetov od obyvateľov začala samospráva problém riešiť. Aby si však túto kanalizačnú vetvu niekto osvojil, bolo nutné, aby dostala právny titul verejného majetku. Chýbala však potrebná dokumentácia, preto ju dala Rača nanovo vypracovať a následne požiadala Okresný úrad Bratislava o určenie kanalizácie Na pasekách za verejnú kanalizáciu. 

„Začiatkom marca sa situácia, zdá sa, vyriešila v prospech obyvateľov, keď mestská časť Rača dostala rozhodnutie okresného úradu, ktorým kanalizáciu vyhlásil za verejnú s tým, že následne kanalizácia prechádza pod správu BVS,“ uviedla samospráva. Ako podotkla, generálny riaditeľ BVS už avizoval, že v celej kanalizačnej vetve bude vykonaná kamerová kontrola. Na nevyhnutných miestach má dôjsť k opravám a postupne sa bude vzhľadom na financie spoločnosti plánovať jej rozsiahlejšia rekonštrukcia.

Copyright © TASR 2018

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.