Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. septembra 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Bratislava je zelená! Bratislava je ZeBra!

Zelená Bratislava/ ZeBra je konferencia o ekológii a jej ekonomických vplyvoch na podnikateľský sektor. Uskutoční sa 22. septembra v bratislavskej Starej tržnici a uzatvorí tak pravidelné jesenné podujatie Európsky týždeň mobility. Zebra je spoločným projektom  agentúry Event Federation, mesta Bratislava a Nadácie Pontis a v roku 2015 sa bude konať po druhý krát.

„Zámerom ZeBra je poukázať na dôležitosť ekologických riešení vo firmách a samosprávach a zároveň prepájať tretí sektor s privátnym sektorom a priemyslom. Zakladáme si na tom, že prezentujeme skutočné riešenia a inšpiráciu v podobe prípadových štúdií a už fungujúcich modelov zo Slovenska aj zahraničia,“ objasňuje princípy konferencie Zora Husarčíková, organizátorka. Svoje know how bude na ZeBre zdieľať 15 speakrov v 4 programových blokoch: elektromobilita, energetická efektívnosť, zelená a architektúra a získavanie grantov na tzv. zelené projekty.

Blok elektromobilita predstaví dostupné možnosti v oblasti firemnej elektromobility. Speakri zo spoločností Nissan (Marián Hoffer), GreenWay Operator (Rastislav Lauko) a Business Lease (Lucia Čížková) a Slovenské elektrárne/ Enel (Kristián Slovák) prinesú konkrétne riešenia na základe svojich praktických skúseností. Jedným z hlavných speakrov konferencie a tejto témy bude Nór Magnus Borgen z organizácie Bellona, ktorá ako prvá importovala do Nórska elektromobil ešte v roku 1989! Borgen predstaví celý proces a skúsenosti s implementáciou elektromobilov v krajine.

V bloku, ktorý si posvieti na získavanie grantov na zelené projekty, vystúpi Viera Holešová zo spoločnosti centire. Bude prezentovať  vybrané projekty, pre ktoré sú momentálne otvorené grantové možnosti a zdieľať svoje skúsenosti a rady pre prípravu projektov. Okrem toho predstavíme aj projekt, ktorý takúto podporu získal a zúročil – o Zelenej pošte príde porozprávať Andrej Csuba.

O čo ide, keď hovoríme o energetickej efektívnosti; aký je vzťah medzi investíciou do ekologických riešení a chodom domácnosti, či firmy; využívanie alternatívnych zdrojov – aj toto sú témy, ktoré prinesie praktický blok s príspevkami odborníkov zo Slovenských elektrárni (Andrea Pancotti), CIAT (Alexej Hyža), Fakulty elektrotechniky STU (Zoltán Kováč) a Energetického centra Bratislava (Marcel Lauko).

V bloku venovanému zelenej architektúre vystúpia na tému energeticky pasívnych budov architekti zo štúdia Createrra (Bjorn Kierulf) a Fakulty architektúry STU (Julián Keppel). Zeleným riešeniam v urbánnom priestore sa bude venovať hlavná architektka Bratislavy Ingrid Konrád.

Zdroj: zeBra

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.