Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. marca 2012 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Bratislava by mala mať svoju bioplynovú stanicu

V Bratislave by mala vyrásť bioplynová stanica. Bioplynku chce v Bratislave postaviť súkromný investor. Výstavba by si mala vyžiadať zhruba 4 mil. eur. Ako vyplýva z investičného zámeru, ktorý už spoločnosť predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA), ročne by mala bioplynová stanica vyprodukovať vyše 8.000 MWh elektrickej energie a necelých 9.000 MWh tepelnej energie.

„Bioplynová stanica bude využívať obnoviteľné zdroje energie. Produkcia bioplynu prebehne tzv. mokrou fermentáciou z organických substrátov. Vzniknutý bioplyn budeme spaľovať v kogeneračnej jednotke s cieľom produkcie elektrickej a tepelnej energie,“ dodal investor vo svojom zámere. Vedľajším produktom prevádzky bioplynky bude organické hnojivo, tzv. digestát.

Výstavbu energetického zdroja plánuje spoločnosť v lete tohto roka. Ukončenie je naplánované na koniec roku 2012. Bioplynku chce investor postaviť v južnej časti hlavného mesta, v lokalite Vlčie hrdlo. „Lokalita je pre prevádzku bioplynovej stanice vhodná z dôvodu jej situovania na okraji mesta, v zóne funkčne určenej na výrobu,“ myslí si investor.

Zdroj: SITA, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.