Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. februára 2016 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

BP: Spotreba energie do roku 2035 stúpne o viac než tretinu

BP ale rovnako predpokladá, že ťažba ropy z bridlicových ložísk v USA sa v priebehu nasledujúcich 20 rokov vďaka rastúcej efektivite zdvojnásobí. Práve táto ťažba bola v posledných rokoch kľúčovým motorom rastu dodávok ropy na trh, upozorňuje agentúra Reuters.

Svetové ceny ropy sa však od polovice roku 2014 kvôli dominancii ponuky nad dopytom prepadli o viac než dve tretiny. To teraz tlačí relatívne nákladnú ťažbu z bridlicových ložísk v USA dolu. „V nasledujúcich rokoch tu očakávame pokles, potom však bude nasledovať oživenie,”uviedol hlavný ekonóm BP Spencer Dale.

Prognóza BP predpokladá, že fosílne palivá, ktoré okrem ropy zahŕňajú tiež zemný plyn a uhlie, sa budú v roku 2035 podieľať na celkovej spotrebe energie zhruba 80 %.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.