Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. novembra 2010 Plyn a ropa od Energia.skTASR

BP na bezpečnosti nešetrila, miliardovým nákladom za škody ale neunikne

Podľa zvláštnej komisie, ktorú vymenoval Biely dom, BP vedome neporušovala bezpečnostné predpisy s cieľom dosiahnuť vyššie zisky. „Katastrofu spôsobilo ignorovanie varovných signálov zo strany zodpovedných osôb,“ povedal William Reilly, spolupredseda komisie.

Viaceré ekologické skupiny, právnici, ako aj politici ale tvrdia, že britská ropná firma s cieľom čo najviac ušetriť obchádzala bezpečnostné predpisy a nútila zamestnancov k urýchľovaniu prác na ropnom vrte Macondo.

No aj napriek tomu, že správa zvláštnej komisie je pre BP pozitívna, firma sa podľa profesora práva z University od Michigan Davida Uhlmanna nevyhne vysokým nákladom spojeným s početnými žalobami. „BP bude musieť stále počítať s desiatkami miliárd dolárov za škody na životnom prostredí a v rámci kompenzácií obyvateľov a firiem v dotknutých oblastiach, ktorí utrpeli ekonomické škody,“ dodal Uhlmann.

Informovala o tom agentúra Bloomberg.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.