Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. mája 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

BMW Group: Prvý elektrický 40-tonový nákladný automobil na transporty v mestskej premávke

Inovačné ťažné vozidlo s povolením jazdy na cestných komunikáciách bude v lete nasadené na transport materiálu Just-in-Time na krátku vzdialenosť. Elektrický nákladný automobil bude v budúcnosti osemkrát denne pendlovať medzi logistickými spoločnosťami SCHERM a BMW Group Mníchov po jednoduchej, takmer dvojkilometrovej trase. Vďaka alternatívnemu pohonu je nákladný automobil bez emisií CO2, s tichým pohonom a takmer bez zaťaženia životného prostredia prachom. Ukazuje to aj celková bilancia pri porovnaní s nákladným automobilom s naftovým motorom: ekologický nákladný automobil ročne vypustí o 11,8 ton menej emisií CO2, čo zodpovedá takému množstvu, aké vypustí BMW 320d Efficient Dynamics, keď trikrát prejde okolo sveta.

„Pred takmer dvoma rokmi sme so značkou BMW i priniesli na cestu trvalo udržateľnú mobilitu. Čisto elektricky poháňaným nákladným automobilom dávame najavo, že nepretržite pracujeme na inovačných riešeniach a v oblasti logistiky prijímame nové výzvy, preto sa veľmi tešíme na spoluprácu so spoločnosťou SCHERM Gruppe“, hovorí Hermann Bohrer, vedúci BMW Group závodu Mníchov.

Spoločnosti BMW Group a SCHERM Gruppe investujú do pilotného projektu, ktorý je zriadený najprv na jeden rok, šesťcifernú sumu. Ak sa vozidlo osvedčí aj v každodennej premávke, obidve strany sa pousilujú projekt rozšíriť.

„Po dlhom hľadaní sme našli riešenie pre elektromobilitu v oblasti transportu“, hovorí Rainer Zoellner, vedúci projektu „eLKW“ spoločnosti SCHERM Gruppe. „Sme si istí, že spolu so spoločnosťou BMW Group nazbierame v pilotnom projekte cenné skúsenosti.“

BMW Group sleduje celkový priebeh projektu, ktorý kladie dôraz na udržateľnosť na pozadí hodnotového reťazca. Popri hľadaní nových riešení mobility sú neoddeliteľnou súčasťou stratégie spoločnosti témy ako podniková ochrana životného prostredia, efektívne využívanie zdrojov a redukcia emisií CO2. Od roku 2014 odoberá BMW Group celosvetovo viac ako polovicu spotreby elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov.

Spoločnosť SCHERM Gruppe je medzinárodný poskytovateľ systémových služieb. Poskytuje riešenia v oblasti logistiky, transportu, nehnuteľností a servisu. Ako podnik poskytujúci služby v rámci hodnotového reťazca zamestnáva približne 2000 zamestnancov v 14 pobočkách a mobilne v približne 500 vlastných nákladných automobiloch. Trvalá udržateľnosť, ktorú si spoločnosť zadefinovala ako základnú hodnotu, je pritom jej stavebným kameňom.

Zdroj: BMW Group Slovensko

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.