Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
uhoľná elektráreň uhlie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com/ eutrophication&hypoxia (licencia Creative Commons)
30. apríla 2012 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Bloomberg: Veľká Británia chce podporovať technológiu CCS v rozvojových krajinách

Finančné prostriedky majú podľa britského ministra pre energetiku Grega Barkera podporiť rozvoj projektov a vznik nových partnerstiev. Vyčlenené prostriedky pochádzajú z International Climate Finance.

Medzinárodná energetická agentúra (IEA) odhaduje, že pre dosiahnutie cieľa znížiť do roku 2050 emisie oxidu uhličitého (CO2) o polovicu je potrebných zhruba 3.400 elektrární, ktoré využívajú technológiu CCS. Zástupca výkonného riaditeľa IEA Richard Jones koncom minulého týždňa informoval v Londýne 23 národných ministrov pre energetiku, že snahy o rozšírenie technológie CCS zaostávajú, rovnako tak rozvoj jadrovej energetiky a biopalív. 

Ako sa ďalej píše vo vládnom stanovisku, britský príspevok je súčasťou celkovo 200 miliónov amerických dolárov, ktoré majú globálne podporiť technológiu zachytávania uhlíka. 

„Prišli sme na to, že je dôležité zabezpečiť rozvoj technológie CCS ako rozvinutých, tak aj v rozvojových krajinách,“ uviedol Barker v tlačovom stanovisku.

Veľká Británia vyhlásila v apríli verejný tender v hodnote 1 mld. britských libier, ktorý má rovnako podporiť technológiu CCS, uzatvára Bloomberg.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.