Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. marca 2017 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Blíži sa uzávierka prihlášok do súťaže udržateľných projektov EÚ

Európske ocenenie udržateľnej energie sa udeľuje pravidelne od roku 2006. Vyzdvihuje inovatívne projekty v oblasti čistej, bezpečnej a efektívnej energie. Ceny sa odovzdávajú v štyroch kategóriách: spotrebitelia, verejný sektor, firmy, energetické ostrovy. V každej kategórii vyberie víťaza odborná porota, pričom za piatu cenu „verejnosti“ budú môcť hlasovať občania EÚ.   

Do finále súťaže sa v minulosti za Slovensko prebojovali bioplynová stanica v Kežmarku, ktorú prevádzkuje firma TAMI a elektromobilný operátor GreenWay.

Vyhlasovanie víťazov bude súčasťou Európskeho týždňa udržateľnej energie (EUSEW). Odborná konferencia sa bude konať 20. až 22. júna na tému čistá energia pre všetkých Európanov. Bude reflektovať najmä návrh Európskej komisie z novembra 2016 o energetickom balíčku na udržanie konkurencieschopnosti EÚ. Na konferenciu nadviažu počas EUSEW rôzne odborné podujatia za účasti odborníkov, politikov, akademikov a občanov.

Viac informácií nájdete tu.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.