Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. októbra 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Big fut: Kedy budeme všetci elektrárne? (diskusia)

Nemohlo by Slovensko využívať elektrinu zo solárnych panelov na Sahare? Čo tak cez deň uložiť elektrinu z vetra či slnka do batérií elektromobilov a využiť ju v noci napríklad na pohon práčky. A keby jej bol prebytok, čo tak predať ju do siete. Zvládol by to dnešný distribučný systém? Kedy budeme všetci elektrárne? Odpovede na tieto a ďalšie otázky sa dozviete 26.10.2011 online na bigfut.sk alebo naživo v aule FEI STU, ktorá bude otvorená od 14:30. Počet miest je obmedzený na 300.

Big fut je seriál živých diskusií, ktoré hľadajú odpovede na naliehavé otázky súčasnosti. Okrem technologického pozadia prinášajú pohľad ekonomický, spoločenský a morálny. Big fut vždy zavíta na pôdu vybranej slovenskej univerzity. Moderátori Štefan Hríb a Martin Mojžiš a ich odborní hostia sú pripravení diskutovať naživo aj s vami! Diskusie sa môžete zúčastniť priamo vo v priestoroch vybranej univerzity alebo online prostredníctvom živého prenosu na www.bigfut.sk.

Hlavnými organizátormi projektu big fut sú spoločnosti Siemens, ako obsahový garant a Monogram ako technologický partner. Hlavným mediálnym partnerom a obsahovým garantom je časopis.týždeň. Každá zo šiestich pripravovaných diskusií má navyše exkluzívneho komerčného partnera. Pre úvodnú tému s názvom „Kedy budeme všetci elektrárne?“ sa exkluzívnym partnerom stala Západoslovenská energetika.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.