Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. mája 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

big fut: Hrozí nám v roku 2030 celosvetový blackout?

Niektoré krajiny upúšťajú od produkcie elektriny z jadra, fosílne zdroje majú svoje limity a znečisťujú životné prostredie, alternatívne zdroje energie zatiaľ nedokážu pokryť celosvetovú spotrebu. Na druhej strane dopyt po elektrickej energii neustále rastie. Ako teda budeme vyrábať elektrinu o 10, 20 či 50 rokov? Budú sa v budúcnosti využívať viac obnoviteľné zdroje alebo jadro? Naučíme sa efektívnejšie využívať súčasné technológie, alebo vynájdeme úplne nové spôsoby získavania elektriny? Hrozí nám v roku 2030 celosvetový blackout?

Moderujú:

  • Štefan Hríb
  • Martin Mojžiš

Účastníkmi diskusie budú:

  • Klaus Willnow, riaditeľ pre Inovačnú spolupracu, Siemens Energy
  • Pompilio Caramuscio, Senior manager R&D ENEL
  • prof. Ing. Jozef Sitek, DrSc., Ústav jadrového a fyzikálneho inžinierstva, Fakulta elektrotechniky a informatiky STU Bratislava
  • prof. Ing. Ján Gaduš, PhD., Centrum výskumu obnoviteľných zdrojov, SPU Nitra

Viac informácií a 16.5. živé vysielanie na bigfut.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.