Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

B.BYSTRICA: Dni energie na Slovensku majú v piatok poslednú zastávku pod Urpínom

Akcia „Byť eko je in, buďte eko aj vy“ predstaví alternatívy v energetike, doprave a informácie o ochrane životného prostredia. Podľa Badidu sa ľudia dozvedia viac aj o dotačnom programe Zelená domácnostiam. Zástupcovia ministerstva dopravy a výstavby im vysvetlia, ako získať príspevky na zateplenie rodinných domov v maximálnej výške 8800 eur. Keďže nedávno bola v meste pod Urpínom otvorená plnička na zemný plyn (CNG), budú tiež pristavené autá jazdiace na CNG. Vystavovatelia odprezentujú ekologické a ekonomické výhody jazdy na tento druh paliva.

„Popri mestskom elektromobile Peugeot iOn sa návštevníci môžu tešiť na populárne elektrobicykle, ktoré im dokážu významne zjednodušiť presun po meste či v prírode. Zástupcovia Slovenskej agentúry životného prostredia sa zasa zamerajú na aktivity spojené so šetrením elektrickej energie v domácnostiach. Určite zaujme i možnosť nazrieť do útrob slovenských elektrární prostredníctvom technologickej novinky – okuliarov Oculus Rift,“ priblížil Badida.

„Teší ma, že DENS si každý rok získavajú medzi Banskobystričanmi čoraz väčšiu priazeň. Štvrtý ročník podujatia má ambíciu hovoriť o nových témach, medzi ktoré patrí, napríklad recyklácia a nakladanie s odpadmi. Práve Banská Bystrica sa môže pochváliť prvenstvom v zavedení separovaného zberu kovov a biologicky rozložiteľného odpadu z domácností. Organizátori nezabudli ani na mládež a oslovili banskobystrické školy. Osvetová činnosť, šírenie povedomia o environmentálnych témach, alternatívnych zdrojoch energie či dopravy je odrazovým mostíkom pre budovanie zdravého a čistého mesta,“ konštatoval banskobystrický primátor Ján Nosko.

Záver projektu sa koná pod záštitou vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušana Chreneka a primátora.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.