Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

B.BUGÁR: J.Holjenčík musí okamžite odstúpiť

Holjenčík mal dnes ráno predstúpiť pred poslancov v parlamente a vysvetliť im predražené platby za elektrinu a plyn od začiatku tohto roka. Na rokovanie sa však nedostavil. „Po tomto pre nás neakceptovateľnom kroku vyzývame pána Holjenčíka, aby sa okamžite vzdal svojej funkcie,“ vyhlásil v stanovisku pre médiá podpredseda parlamentu a predseda strany Most-Híd Béla Bugár.

Strana uviedla, že nemôže akceptovať rozhodnutie šéfa ÚRSO nevystúpiť pred poslancami parlamentu a nevyužiť príležitosť a priestor pre korektné vysvetlenie vzniknutej situácie. Holjenčík zaslal poslancom list, v ktorom im zdôvodnil svoju neúčasť. Podľa Mosta-Híd týmto písomným vyjadrením k svojej neúčasti Holjenčík však potvrdil svoju nekompetentnosť.

Strana je totiž presvedčená, že poznať dôvody zvýšenia cien elektrickej energie začiatkom roka 2017 má právo celá verejnosť, poslanci parlamentu aj občania Slovenska. „Fakt, že pán Holjenčík ignoroval pozvanie Národnej rady SR považujeme za prejav neúcty,“ uviedla strana.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.