Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

BAT bude vyrábať teplo pre východnú časť Bratislavy len vo vlastnej réžii

„Rokovania prebiehali počas celého roka 2013. Sme presvedčení, že sme ponúkali podmienky, za ktorých by naša spolupráca s BAT bola prínosom pre konečného spotrebiteľa. Vedenie BAT sa však rozhodlo samo zabezpečovať teplo pre východ Bratislavy,“ povedal generálny riaditeľ PPC Jozef Sekerka.

PPC v rokoch 2007 až 2013 uplatňovalo nižšiu ako maximálnu cenu, ktorú stanovuje Úrad pre reguláciu sieťových odvetví. Konečným spotrebiteľom tak ušetrilo za uvedené obdobie viac ako 30 miliónov eur. V súčasnosti platná zmluva medzi PPC a BAT bola uzatvorená v auguste 2006 a jej platnosť sa končí 31. decembra 2013.

PPC Power je súčasťou holdingovej spoločnosti PPC Energy Group. Vznikla na konci roku 2007 a jej cieľom je zabezpečovať komplexné služby pre energetický sektor. PPC Power prevádzkuje 218 MW kogeneračný zdroj (bývalý paroplynový cyklus PPC). PPC Energy Group v roku 2012 dosiahla tržby vo výške 129 miliónov eur. Jediným vlastníkom holdingu PPC je investičná skupina Penta.

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.