Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. marca 2016 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Bank of China poskytne ruskému Gazpromu úver v hodnote 2 miliardy eur

Ako Gazprom oznámil, v histórii ruskej firmy je to najväčšia dohoda o pôžičke uzatvorená s jednou úverovou inštitúciou. Zároveň je to prvá bilaterálna úverová dohoda s čínskou bankou.

Gazprom v súčasnosti pracuje na výstavbe plynovodu Sila Sibíri na dodávku plynu do Číny. Kontrakt podpísal Gazprom v máji 2014 s čínskou ropnou firmou China National Petroleum Corporation.

Gazprom by mal plyn dodávať do Číny prostredníctvom dvoch trás, východnou a západnou. Väčší objem plynu, okolo 38 miliárd kubických metrov (m3) ročne, by mala zabezpečiť východná trasa. Ďalších 30 miliárd m3 plynu by mala firma dodať západnou trasou prostredníctvom projektu Sila Sibíri-2.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.