Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

B. BYSTRICA: Desať energetických projektov škôl a obcí získa podporu 23.500 eur

Podľa neho dôležitou súčasťou projektov bola príprava – školy aj obce projekty postavili na posúdení silných a slabých stránok škôl a vybraných budov vo verejnom vlastníctve. Najčastejšie sa rozhodli pre výmenu starého osvetlenia za efektívnejšie, inde sa zamerali na zefektívnenie vykurovania alebo stavebné úpravy s cieľom zabrániť prílišným stratám tepla. Projekty poslúžia žiakom na získavanie vedomostí a skúseností v cennom prepojení s praxou.

„Až polovica projektov je zameraná na nahradenie staršieho osvetlenia úspornými LED svietidlami. Súvisí to aj s vývojom tohto typu technológie a ponukou na trhu – dostupný je široký výber LED svetelných zdrojov za podstatne nižšie ceny než napríklad pred piatimi rokmi. Pomerne jednoducho tak môžeme dosiahnuť významné úspory energie spotrebovanej na osvetlenie,“ reagoval Jančo.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.