Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

AUTO: SEVA vníma pozitívne schválenie stratégie rozvoja elektromobility v SR

Schválenie stratégie je podľa neho pozitívnym a dlho očakávaným impulzom pre slovenskú elektromobilitu. „Doterajší rozvoj elektromobility na Slovensku bol iniciovaný a založený primárne na aktivite privátneho sektora a pasivita štátu v tejto oblasti bola citeľná. Verím, že prijatie stratégie prinesie nový dych pre rozvoj elektromobility v SR, pretože prenesie potrebnú časť iniciatívy aj na úroveň štátnej správy a municipalít, čo je nevyhnutný predpoklad pre ďalší rast segmentu elektromobility,“ priblížil.

V ďalšom období bude podľa Badíka potrebné efektívne a čo najskôr jednotlivé opatrenia preniesť do praxe. „Slovenská asociácia pre elektromobilitu ponúka svoju plnú súčinnosť ako odborného partnera pri príprave praktickej implementácie opatrení v gescii všetkých zložiek štátnej správy a municipalít, ktorých sa jednotlivé opatrenia dotýkajú,“ dodal riaditeľ SEVA.

Z návrhu Stratégie rozvoja elektromobility v SR a jej vplyvu na národné hospodárstvo z dielne Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ktorú dnes prerokoval a schválil vládny kabinet, vyplýva, že na Slovensku by mohlo v roku 2020 jazdiť 10.000 až 25.000 elektrických a tzv. plug-in hybridných vozidiel. V Rakúsku by v rovnakom roku malo jazdiť 250.000 a v Nemecku približne 1 milión elektromobilov.

SEVA – Slovenská asociácia pre elektromobilitu je záujmové združenie právnických osôb, ktoré si kladie za cieľ zastupovať a podporovať rozvoj dopravy a dopravnej infraštruktúry pre osobné i úžitkové elektrické vozidlá na Slovensku. Za úlohu si asociácia kladie iniciovať a podieľať sa na príprave zásadných materiálov, legislatívy a projektov v záujme rozvoja elektromobility.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.