Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. júna 2010 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Austrália sa obracia na obnoviteľné zdroje

Vláda v Austrálii plánuje legislatívne podporiť obnoviteľné zdroje. Pozmeňujúce legislatívne návrhy vlády sa skladajú z dvoch častí.

Doplnením existujúcej legislatívy si vláda sľubuje najmä hospodárske impulzy, informuje Reuters. „Pozmeňovacie návrhy zaručia dlhodobý, udržateľný rast malého a veľkého udržateľného sektora v rámci obnoviteľných zdrojov. Podporia sa tým nové pracovné príležitosti a investície,” vyhlásil minister pre klimatické zmeny Penny Wong.

Voľby v Austrálii sa konajú v apríli 2011. Ministerský predseda Kevin Rudd zaznamenal v prieskumoch verejnej mienky výrazný úpadok popularity, informuje Businesweek. Za jeden z dôvodov sa označuje nesplnenie sľubov v oblasti klimatických zmien, ktoré tvorili jeden z pilierov predvolebnej kampane. Rudd chce znovuotvoriť klimatickú debatu koncom roku 2012.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.