Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plynove horaky 4 - tasr
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka
3. novembra 2017 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Aukcia plynu skončila fiaskom

Do aukcie plynu pre domácnosti, ktorá sa dnes mala konať, sa podľa organizátorov chcelo zapojiť až 1 003 registrovaných domácností s celkovým ročným objemom spotreby 22 613 MWh plynu. Z dvanástich oslovených dodávateľov sa však do aukcie zapojil iba jeden. Organizátori sa preto rozhodli aukciu vyhlásiť za neplatnú.

Už minulý týždeň náš portál informoval o tom, že napriek avizovaným menám niektorých údajne potvrdených dodávateľov, organizátori nemali podpísané dohody so žiadnou firmou. Rokovania stroskotávali na vysokom sprostredkovateľskom poplatku, ale tiež na ďalších podmienkach aukcie v oblasti technického zabezpečenia, komunikácie, poskytovania dát či sankcií zo strany sprostredkovateľa voči dodávateľom.

Cieľom aukcie bolo zvýšiť konkurenciu na trhu a umožniť domácnostiam získať lepšiu cenu vďaka množstevnej zľave, avšak pri jednom dodávateľovi sa o konkurencii určite nedá hovoriť.

„Ďakujem všetkým zapojeným domácnostiam, že sa rozhodli vyskúšať tento nový nástroj na zmenu dodávateľa,“ uviedol spoluzakladateľ Fiifree aplikácie Marián Dlugoš.

V najbližších týždňoch organizátori rozhodnú o prípadnom zopakovaní aukcie.

Dlugoš zároveň dodal, že medializovaný vysoký poplatok, ktorý mal zaplatiť víťazný dodávateľ bol v rámci rokovaní napokon znížený na 50 centov. „Podľa dostupných informácií je takýto poplatok úplne štandardný a mal slúžiť na vykrytie nákladov aukcie a rozvoj aplikácie Fiifree,“ poznamenal.

Zaregistrovaných spotrebiteľov ubezpečil, že ich osobné dáta, ktoré poskytli pre účel aukcie, budú zmazané.

Piatková zrušená aukcia nie je prvým obdobným počinom na Slovensku. Záujem sprostredkovať lepšie podmienky a množstevnú zľavu z ceny elektriny avizovalaešte koncom minulého roka spoločnosť Lunae. Aj táto aktivita, možno aj pod vplyvom chaosu s cenami, ktorý vypukol na Slovensku začiatkom tohto roka, však utíchla a takzvaná „energetická vzbura“ sa zatiaľ nekoná.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.