Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. júna 2012 Jadrová energia od Energia.skTASR

Atómová elektráreň Bohunice otvorí 23. júna svoje brány pre verejnosť

„Slovenské elektrárne, člen skupiny Enel, pozývajú hostí na sobotu plnú zábavy, kultúrneho programu aj znalostí, či informácií. Program v amfiteátri v Jaslovských Bohuniciach štartuje o 10. hodine a približne do 16.30 h bude návštevníkom ponúkať najrôznejšie atrakcie, súťaže a vystúpenia. Jeho súčasťou sú kreatívne workshopy zamerané na tradičné remeslá regiónu. Zlatým klincom kultúrneho programu bude superstarista Lukáš Adamec so skupinou,“ informovala hovorkyňa Slovenských elektrární Janka Burdová.

Otvorená elektráreň má podľa nej aj filantropický rozmer. Zástupcovia OZ Macko-Uško pri Detskom domove Trnava si prevezmú symbolický šek na podporu svojich projektov.

Informovala, že podujatie poskytne okrem oddychového programu aj „občiansky servis“. Od 11.30 h do 12.30 h sa návštevníci budú môcť stretnúť so zástupcami miestnej samosprávy a štátnej správy, nasledovať bude panelová diskusia Občianskej informačnej komisie (OIK).

Atraktívny je aj súbežný program. Súčasne s Otvorenou elektrárňou sa bude v obci odohrávať 7. ročník festivalu slova, hudby a tanca „V Bohunicách pri kaštieli“.

Pripomenula, že minulý rok Atómová elektráreň Bohunice privítala okolo 2500 ľudí a stala sa tak najnavštevovanejším zo série podujatí Otvorená elektráreň.

Spoločnosť Slovenské elektrárne, a.s., je najväčším výrobcom elektriny na Slovensku. V apríli 2006 sa jej hlavným akcionárom stala spoločnosť Enel Produzione so 66-% podielom. Zvyšných 34 % akcií vlastní Fond národného majetku SR, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva SR.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.