Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektromobil elektrické vozidlo nabíjacia stanica nabíjanie
Foto: ilustračné, GettyImages
21. septembra 2020 Elektromobilita od Energia.skSITA

Asociácia pre elektromobilitu žiada zavedenie nových e-taríf pre nabíjanie elektrických vozidiel

Majú uľahčiť spotrebiteľom využívanie elektromobilov a vlastníkom infraštruktúry výstavbu aj prevádzku nabíjacích staníc.

O návrhu zavedenia nových e-taríf už rokoval riaditeľ asociácie Patrik Križanský s predsedom Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Andrejom Jurisom v Bratislave.

Podpora elektromobilov

SEVA je za prijatie jednozložkovej distribučnej tarify na VN strane a špecifickej distribučnej tarify na NN strane.

Patrik Križanský je presvedčený, že obe tarify idú v duchu podpory inteligentného využívania elektromobilov v synergii s distribučnou sústavou.

Napĺňajú aj literu novej európskej legislatívy, najmä smernice EÚ o spoločných pravidlách pre vnútorný trh s elektrinou,“ dodal Patrik Križanský.

Inovatívne riešenia

ÚRSO podporuje inovatívne riešenia v oblasti energetiky, najmä keď im predchádza širšia odborná diskusia. Podľa predsedu úradu Andreja Jurisa dôležité bude, ako na iniciatívu SEVA zareagujú distribučné spoločnosti.

Podporujeme rozvoj využívania elektromobilov na Slovensku, samozrejme, možné zavedenie nových taríf nesmie mať negatívny dopad na ceny elektriny pre zraniteľných odberateľov,“ zdôraznil Andrej Juris.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.