Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. júla 2013 Jadrová energia od Energia.skTASR

Areva zaznamenala v 1. polroku nulový čistý zisk

Zisk spoločnosti, ktorá je najväčším svetovým dodávateľom jadrového paliva, pred úrokmi, zdanením, odpismi a amortizáciou (EBITDA) v 1. polroku klesol o 42 % na 473 miliónov eur z 817 miliónov eur v rovnakom období minulého roka.

Tržby spoločnosti pritom za prvých šesť mesiacov roka vzrástli o 10 % na 4,7 miliardy eur z vlaňajších 4,3 miliardy eur. Jej čistý zisk sa však znížil na nulu z 80 miliónov eur v 1. polroku 2012. Dôvodom boli vyššie jednorazové položky, napríklad na poistné, než v rovnakom období minulého roka.

Podľa šéfa Arevy Luca Oursela však spoločnosť vykročila na „cestu k rastu napriek neistej situácii na energetickom trhu“.

Na hospodárske výsledky firmy mala už minulý rok negatívny vplyv havária v japonskej jadrovej elektrárni Fukušima v marci 2011, po ktorej mnohé vlády ustúpili od investícií do nukleárnych reaktorov, alebo sa rozhodli tieto reaktory odstaviť. No koncernu sa už podarilo stabilizovať svoje operácie a odhaduje, že tento rok bude mať EBITDA vyšší ako 1,1 miliardy eur.

2 12 bal ed

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.