Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. marca 2014 Jadrová energia od Energia.skSITA

Areva má nového šéfa pre strednú a východnú Európu

Pred nástupom do Arevy Barbosa pôsobil Barbosa ako regionálny riaditeľ globálneho výrobcu skla spoločnosti Verallia (Saint-Gobain Group) v Spoločenstve nezávislých štátov (SNŠ). Riadil tri výrobné závody v Rusku a na Ukrajine a mal na starosti viac než 10 exportných a domácich trhov. Predtým pracoval pre Európsku komisiu.

Areva sa v regióne strednej Európy uchádzala o dostavbu českej jadrovej elektrárne Temelín, ČEZ ju ale predvlani z tendra vyradil s poukázaním na závažné pochybenia v predloženej ponuke. Areva sa odvolala a jej vyradenie prešeteruje po sťažnosti spoločnosti Európska komisia. V tendri zostali americko-japonská spoločnosť Westinghouse a česko-ruské konzorcium MIR.1200.

„Rozšírenie jadrovej elektrárne Temelín zostáva dôležitým možným projektom pre Arevu. Stále si myslíme, že EPR reaktor, ktorý si nedávno vybrala aj Veľká Británia, je naďalej najlepšou možnosťou, ako zabezpečiť miestne potreby,“ uviedol Barbosa.

Čistá strata skupiny Areva sa za minulý rok zvýšila na 494 miliónov eur z 99 miliónov v roku 2012. Prepad v hospodárení vzrástol v dôsledku odpisov meškajúceho projektu dodávky jadrových reaktorov pre fínsku elektráreň a stratám divízie obnoviteľných zdrojov.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.