Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
windmills
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com/footloosioety (licencia Creative Commons)
9. augusta 2010 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Anglicko: Samosprávy budú môcť predávať elektrinu z OZE

Iniciatíva britského ministra pre energetiku umožní lokálnym samosprávam v Anglicku a Walese predaj elektriny z obnoviteľných zdrojov. Novým nariadením sa zruší vyše tridsať rokov starý zákon. Vláda očakáva zvýšený záujem o inštalovanie OZE zo strany samospráv.

Podľa britského ministra pre energetiku budú samosprávy profitovať z dlhodobého príjmu. Program im môže priniesť až 100 mil. britských libier ročne, informuje The Guardian. Projekty rozvoja obnoviteľnej energie sa tak stanú komerčne životaschopnými. „Dlhodobé spoliehanie sa britských úradov na veľkých energetických výrobcov bránilo rozvoju obrovskému potenciálu samospráv v tom, čo nazývame zelená energetická revolúcia Veľkej Británie,“ vyhlásil Chris Huhne.

Vládny zákon z roku 1976 zakazoval miestnym úradom v Anglicku a vo Walese predávať elektrickú energiu do národnej siete. Povolený bol iba v prípade, ak šlo o kombinovanú výrobu elektriny a tepla. Napriek tomu veľa samospráv v posledných rokoch rozvíjalo využívanie OZE. Podľa britského Independent sa dnes podieľajú na výrobe viac než 600 tis. kWh elektickej energie ročne.

Veľká Británia sa zaviazala do roku 2020 využívať 15 % energií získaných z OZE.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.