Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. februára 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Analýza IBM prináša tipy na víťazov Oscarov

Užívatelia sociálnych médií už týždne intenzívne diskutujú o svojich horúcich tipoch na víťazov i sklamaniach, ktoré sa môžu objaviť počas 84-tého výročného udeľovania cien Americkej filmovej akadémie.  Annenbergovo inovačné labortórium na Univerzite v južnej Kalifornii (USC Annenberg), spoločnosť IBM (NYSE: IBM), a Los Angeles Times sa rozhodli tieto pocity diskutujúcich na sociálnych médiách zmerať a zanalyzovať.

Na meranie pozitívnych a negatívnych názorov, ktoré ľudia verejne zdieľajú vo svojich „tweetoch“, využíva projekt nové vyspelé analytické nástroje a technológie na rozpoznanie ľudského jazyka. Zameriava sa predovšetkým na najlepšieho herca a herečku v hlavnej úlohe a na najlepší film. Cieľom projektu je vytvoriť model na meranie intenzity a tónu, s akými ľudia komunikujú o nomináciách na Oskarov na sociálnej sieti Twitter, aby lepšie pochopili názory divákov. Výsledky majú pomôcť odhaliť, ako pokročilé technológie dokážu identifikovať dôležité spotrebiteľské trendy.

Analýza je dostupná na www.latimes.com/senti-meter, kde je zároveň možné sledovať aj postupný vývoj pocitov a nálad s blížacim sa udeľovaním cien, ktoré sa uskutoční už o pár dní, presnejšie 26. februára 2012.

„Tento projekt je o identifikovaní „ľudových Oskarov”. Posúvame sa od názorov k lepšiemu pochopeniu, čo bežní diváci považujú za najväčší prínos pre filmové odvetvie,” priblížil projekt profesor Jonathan Taplin, riaditeľ inovačného laboratória na USC. „Chceme ilustrovať ako nové technológie dokážu zachytiť cenné informácie a názory filmových fanúšikov.”

Viac informácií o:

Zdroj: IBM

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.