Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. februára 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Analytické nástroje IBM pomáhajú americkej polícii

Policajné oddelenie v Rochesteri využije pokročilý analytický softvér IBM InfoSphere Identity Insight (US) k zberu, zdieľaniu a získavaniu informácií z kritických dát. Identifikovaním náhodných vzorcov dokáže polícia predpovedať „horúce miesta“ a následne proaktívne presúvať zdroje. Projekt policajného oddelenia v Rochesteri dokazuje, že miestne samosprávy na celom svete majú záujem budovať koncept tzv. inteligentnejších miest, v ktorých nové technológie pomáhajú posilňovať bezpečnosť a služby pre občanov pri udržaní nákladov pod kontrolou.

Riešenie i2, ktoré využíva už viac ako 3.000 policajných orgánov po celých Spojených štátoch, umožňuje pracovníkom polície v Las Vegas urýchliť vyšetrovacie procesy. Analytický nástroj pomáha odhaľovať na prvý pohľad prehliadnuteľné spojitosti na základe zhromažďovania a rozboru dát jednotlivých pobočiek. Tie boli doteraz roztrúsené v štyroch samostatných databázach.

Analytické nástroje IBM využíva v Spojených štátoch už polícia vo viacerých mestách, vrátane  New Yorku, Los Angeles alebo Memphisu, v ktorých sa použitím moderných technológií darí zvyšovať bezpečnosť bez zaťažovania miestneho rozpočtu. Podľa predbežnej správy o trestnej činnosti, ktorú v decembri minulého roku zverejnila FBI, miera kriminality v prvých šiestich mesiacoch roku 2011 poklesla v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2010. Násilné zločiny zaznamenali pokles o 6,4 %, počet prípadov podpaľačstva sa znížil o 8,6 % a pri krádežiach motorových vozidiel došlo k zníženiu o 5 %. Dá sa predpokladať, že k tomuto zníženiu prispelo tiež stále častejšie využitie informačných technológií.

Zdroj: IBM

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.