Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. októbra 2016 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Americká Duke Energy predala svoju brazílsku divíziu Číňanom

Zisk z predaja divízie americká firma použije na zníženie dlhu. Na konci júna dlhodobý dlh firmy predstavoval 39,93 miliardy dolárov.

Duke Energy je najväčšou elektrárenskou firmou v USA podľa výrobnej kapacity. Firma taktiež rokuje a predaji zvyšných aktivít v Strednej a Južnej Amerike, kde pôsobí v Argentíne, Brazílii, Čile, Ekvádore, Salvadore, Guatamela a Peru. Na celkových prevádzkových príjmoch firmy sa tieto aktivity vlani podieľali 5 %, okrem elektriny tam Duke Energy taktiež predáva zemný plyn.

Duke Energy má v Brazílii elektrárne s inštalovaným výkonom 2090 MW. Je to osem vodných elektrární s inštalovaným výkonom 2057 MW na hranici štátu Sao Paulo a Paraná a dve malé vodné elektrárne, každá s inštalovaným výkonom 16,5 MW na severe štátu Sao Paulo, uviedla Reuters.

Spoločnosť Duke Energy vo februári oznámila, že plánuje predaj zahraničných aktivít a zameria sa na USA, kde vidí stabilnejší rast zisku. Na aktivity v zahraničí mal negatívny dopad pokles kurzu brazílskej meny spolu s poklesom ekonomiky a rovnako sucho.

China Three Gorges je najväčším producentom elektriny z vodných elektrární na svete. Zameriava sa taktiež na ďalšie OZE.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.