Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
alzirsko
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com/filtra (licencia Creative Commons)
17. septembra 2010 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Alžírsko hľadá nekonvenčný plyn a počíta i s jadrom

Minister ropy Alžírskej republiky vo svojom príspevku na Svetovom energetickom kongrese v Montreale hovoril o plánoch krajiny v oblasti energetiky. Štát zintenzívni snahu v prieskumu nekonvenčného plynu a do roku 2022 chce postaviť i jadrovú elektráreň.

Severoafrická krajina je tretím najväčším ropným producentom v Afrike a tretím najväčším dodávateľom zemného plynu do Európy, informuje Bloomberg. „Chceme zabezpečiť bezpečnú a trvácu dodávku uhľovodíkov a petrochemických produktov pre našich tradičných partnerov v Európe, Ázii a Severnej Amerike,“ vyhlásil Yousfi. Časový harmonogram minister bližšie nešpecifikoval.

Alžírsko je členom Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC). Jeho denná produkčná kapacity predstavuje 1,4 mil. barelov ropy, uvádza Bloomberg. Krajina zároveň vyváža 60 mld. kubických metroch zemného plynu ročne.

Youcef Yousfi vyjadril nespokojnosť nad súčasnými cenami zemného plynu na svetových trhoch. „Ide o krátkodobý problém. Nie sme však spokojný so súčasnou úrovňou cien,“ skonštatoval minister. Podľa jeho slov sa plynovod Medgaz spustí do prevádzky v blízkej budúcnosti.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.