Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. novembra 2015 Efektívnosť v energetike od Energia.skTASR

Alokácia výzvy na obnovu verejného osvetlenia sa navýšila na 68,25 mil. eur

„Zo zaregistrovaného počtu 529 žiadostí o nenávratný finančný príspevok v celkovej výške viac než 121 miliónov eur bolo do konca októbra 2015 schválených 264 žiadostí,“ spresnil rezort hospodárstva.

MH SR 8. októbra informovalo, že o NFP na obnovu verejného osvetlenia požiadalo 529 miest a obcí. Do uzávierky výzvy na podporu, teda do 30. septembra 2015, zaregistrovalo MH SR žiadosti v celkovej hodnote viac než 121 miliónov eur, čo prekračovalo vtedy stanovenú alokáciu výzvy o 71 miliónov eur.

„V rámci vyhlásenej výzvy na predkladanie žiadostí o NFP prejavili slovenské mestá a obce vysoký záujem o podporu na obnovu verejného osvetlenia,“ podčiarklo začiatkom októbra ministerstvo hospodárstva.

„V priebežnom konaní bolo do 7. októbra 2015 schválených 150 žiadostí v hodnote viac ako 30 miliónov eur, čo predstavuje 61 % celkovej alokácie výzvy stanovenej na úrovni 50 miliónov eur,“ dodal v októbri rezort hospodárstva.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.