Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. novembra 2013 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Aktivistov Greenpeace previezli z Murmansku do Petrohradu

Cesta vlakom z prístavného mesta do takmer 1500 kilometrov vzdialeného Petrohradu trvá 27 hodín a aktivisti cestovali v špeciálne stráženom, na zeleno natretom vozni. Ruské orgány transfer potvrdili, no ďalšie detaily ich umiestnenia v Petrohrade neuviedli. Existuje možnosť ich rozdelenia do viacerých zariadení vrátane neslávne známeho väzenia Kresty na brehu rieky Neva, kde zadržiavali politických väzňov a nepriateľov cárskeho režimu i Sovietskeho zväzu.

Cieľom prevozu je zlepšenie prístupu k zadržaným občanom z 19 krajín a taktiež zlepšenie podmienok pre vyšetrovanie septembrového incidentu v Baarentovom mori. Ruské orgány v tejto súvislosti ešte koncom októbra prekvalifikovali obvinenia voči aktivistom, ktorým tak už nehrozia prísne tresty za pirátstvo. Namiesto toho sú obvinení len z „výtržníctva“. Zatiaľ, čo za pirátstvo v Rusku hrozí až 15-ročné väzenie, výtržníctvo môže byť potrestané najviac siedmimi rokmi za mrežami.

Celú posádku lode Arctic Sunrise, ktorú tvorili štyria Rusi a 26 cudzincov, zadržala v septembri pobrežná stráž pri vrtnej plošine Prirazlomnaja v Barentsovom mori. Tú sa ochranári pokúsili obsadiť, aby upozornili na riziká ťažby ropy v Arktíde. Rusko následne skupinu obvinilo z pirátstva, čo skritizovalo viacero krajín, najmä Holandsko, pod ktorého vlajkou sa loď plavila.

Zdroj: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.