Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. novembra 2014 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Aké energetické výzvy čakajú Slovensko a Európu?

Tieto a ďalšie aktuálne otázky budú spoločne zodpovedať poprední experti v oblasti energetiky počas ôsmeho ročníka najväčšej stredoeurópskej energetickej konferencie Central European Energy Conference 2014, ktorá sa koná v dňoch 23. – 25. novembra 2014 v Bratislave.

Konferencie, ktorá je súčasťou oficiálneho programu slovenského predsedníctva Vyšehradskej štvorky 2014-2015, sa zúčastní približne 250 expertov z celej Európy a Spojených štátov. Na okraj konferencie sa uskutoční oficiálne rokovanie ministrov pre energetiku Vyšehradskej štvorky, ktorej sa zúčastní minister hospodárstva SR Pavol Pavlis, minister priemyslu a obchodu ČR Jan Mládek, minister národného rozvoja MR Miklós Seszták a štátny tajomník ministerstva hospodárstva PR Tomasz Tomczykiewicz.

Počas prvého dňa konferencie bude okrem iného predstavená aj jeden z kľúčových dokumentov energetického sektora, výročná správa Medzinárodnej energetickej agentúry (IEA). Komplexnú správu za rok 2014 World Energy Outlook 2014 na podujatí exkluzívne predstaví riaditeľka IEA Maria van der Hoeven a s komentárom vystúpia experti z americkej Energetickej informačnej agentúry, Európskej komisie a spoločnosti Slovnaft.

V aktuálnej výročnej správe sa IEA zamerala na globálne energetické trendy a ich vplyv na energetickú bezpečnosť a konkurencieschopnosť ekonomiky EÚ a špecificky aj región strednej Európy.

Jadrová energetika, energetická efektívnosť, bezpečnosť energetických dodávok

Poprední experti, top manažéri a oficiálni predstavitelia inštitúcií EÚ a krajín strednej Európy budú v ďalších paneloch diskutovať aj o budúcnosti jadrovej energetiky v EÚ a strednej Európe, o energetickej efektívnosti, nových technológiách v oblasti energetiky a nevyhnutnosti výskumu a vývoja, ktoré energetický sektor posúvajú vpred.

Ďalšou ústrednou témou konferencie bude integrácia plynových trhov krajín Vyšehradskej štvorky, o ktorej sa v kontexte aktuálneho vývoja na Ukrajine a v Rusku hovorí čoraz častejšie a naliehavejšie.

Bezpečnosť energetických dodávok pred nadchádzajúcou zimou je kľúčovou témou nielen pre trh v rámci Európskej únie, ale aj pre susedskú Ukrajinu. Na konferencii vystúpia k téme predstavitelia najväčších energetických spoločností V4 – eustream, NET4GAS, GAZ-SYSTEM, MVM Group, ako aj predseda správnej rady ukrajinského Naftogazu Andrij Kobolev.

Ambíciou CEEC je podľa riaditeľa SFPA Alexandra Dulebu „vytvoriť priestor pre expertnú diskusiu popredných aktérov v energetickom sektore a prispieť k hľadaniu lepších riešení pre energetickú politiku EÚ a krajín strednej Európy.“

Zdroj: CEEC 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.