Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. októbra 2016 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Akcie Innogy sa obchodujú na burze

Innogy ponúkla celkom 138,9 miliónov akcií a získala z predaja asi päť miliárd eur. Upisovacia cena 36 eur bola stanovená na hornú hranicu pôvodného rozpätia. RWE má v Innogy stále asi trojštvrtinový podiel. Primárnu ponuku ohodnotila Innogy na zhruba 20 miliárd eur, čo je viac než dvojnásobok súčasnej trhovej hodnoty RWE. Akcie RWE v piatok ráno na burze strácali asi 3,8 %.

Investorov lákajú na Innogy predovšetkým aktivity v oblasti regulovaných sietí, ktoré majú najväčší podiel na tvorbe zisku firmy. Tieto aktivity poskytujú podľa analytikov istotu zárobku na niekoľko rokov.

RWE je druhou najväčšou energetickou firmou v Nemecku. Plán na oddelenie zdravých aktivít a ich ponuku na burze predstavila vlani v decembri. Materská RWE sa teraz sústredí na konvenčné zdroje energie, čo zahŕňa aj zvyšné jadrové elektrárne, ktoré Nemecko postupe uzatvára. Proces sa má dokončiť v roku 2022.

Pôvodná skupina RWE čelila poklesu zisku, pretože tradičná výroba elektriny začala pociťovať konkurenciu OZE a vytrvalému poklesu veľkoobchodných cien. To viedlo investorov k tomu, že sa začali akcie RWE a podobných firiem zbavovať. Obávajú sa taktiež prípadných nákladov, ktoré budú tieto podniky mať s ukladaním rádioaktívneho odpadu.

Innogy na Slovensku

RWE od 1. októbra pôsobí už aj na Slovensku pod značkou Innogy Slovensko. „Sme radi, že sme členom innogy. Značka prezentuje presne to, čo pre našich zákazníkov tu na Slovensku už niekoľko rokoch robíme – nové produkty, vďaka ktorým sa ich domácnosti stávajú úspornejšími, bezpečnejšími a pohodlnejšími,“ uviedol Miroslav Kulla, konateľ spoločnosti.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.