Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. októbra 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Akademická spolupráca prispieva k rozvoju európskej energetiky, tvrdí Štefanec

Štefanec prevzal záštitu nad podujatím, ktoré pomohla pripraviť Styčná kancelária pre výskum a vývoj v Bruseli (SLORD), hlavným organizátorom však bola Žilinská univerzita, ktoré regionálne spolupracuje s Technickou univerzitou v Ostrave a Politechnikou Sliezskou z Gliwíc v Poľsku.

„Vítam túto iniciatívu, lebo budúcnosť Európy v energetike je v spolupráci aj na akademickej úrovni. Pre nás je to viac nových poznatkov a podnetov,“ priznal poslanec, ktorý sa v europarlamente zaoberá otázkami spotrebiteľov, vnútorným trhom, ale aj malými a strednými podnikmi.

Štefanec pripomenul, že Európa je stále silne závislá na dovoze energií zo zahraničia, ešte stále sa veľa energie vyrába znečisťovaním životného prostredia a veľa energie zbytočne míňame.

„Na tieto záležitosti potrebujeme odpovede aj od akademikov, aj od priemyslu a širokej verejnosti. Zbierame tieto podnety a myslím so, že projekt Energia 4.0, projekt obnoviteľných zdrojov, je najlepšou odpoveďou na zníženie našej energetickej závislosti, na jej čistejšiu výrobu a zlepšenie sa v energetickej efektívnosti,“ opísal situáciu poslanec.

Nové nápady podľa neho znamenajú aj nové technológie, lepšie konkurenčné prostredie aj pre malé firmy, ktoré tiež majú svoje miesto v sektore energetiky.

Štefanec v závere vyjadril nádej, že podobné konferencie pomáhajú presadzovať spoločný cieľ, ktorým je Energetická únia a na jej konci sú lepšie ceny energií pre ľudí aj pre firmy.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam a videozáznam.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.