Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze cena energie financie elektrina
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
3. februára 2023 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Ak majú odberatelia problém s drahými energiami, mali by sa zatiaľ obrátiť na svojho dodávateľa

Odberatelia, ktorým nereguluje ceny energií regulačný úrad, a ktoré majú problémy zo zálohovými platbami, by sa mali obrátiť na svojich dodávateľov. Odporúča to predseda parlamentného hospodárskeho výboru Peter Kremský.

Chcel by som vyzvať všetkých neregulovaných odberateľov, čiže také stredné a väčšie firmy, mestá a obce a rôzne inštitúcie, aby sa obrátili na svojich dodávateľov, ak majú problém s vysokými zálohovými platbami. Ak ich neviete zaplatiť, požiadajte ich o splátkový kalendár, požiadajte ich o odklad platieb, prípadne o zníženie týchto záloh,“ uviedol na sociálnej sieti Kremský.

Podľa šéfa parlamentného výboru je pripravená pomoc štátu pre týchto odberateľov. Drahé energie sa budú od štátu kompenzovať. „Budúci týždeň by sa mala rozbehnúť schéma pomoci. Tam budete môcť požiadať o pomoc. Niekedy do konca februára by sa táto pomoc mala zrealizovať,“ dodal Kremský, ktorý zdôraznil, že aj pre samosprávy je pripravená takáto pomoc.

Nemusia ani vypínať verejné osvetlenia a robiť takéto panické opatrenia. Treba sa pozrieť na stránku ZMOSu, na stránku ministerstva a nájsť si tam tie opatrenia, nájsť si tam možnosti, ako vlastne tieto vysoké ceny energií budú vykompenzované. Tá pomoc je pripravená, len si to treba nájsť, treba to sledovať,“ konštatoval Kremský.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.