Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. apríla 2017 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Agentúra Moody’s udelila maďarskému koncernu MOL rating v investičnom pásme

Moody’s hodnotí úverovú bonitu MOL ako emitenta dlhodobých dlhových cenných papierov známkou Baa3. Výhľad ratingu je stabilný. Agentúra zdôvodnila udelenie ratingu v investičnom pásme a jeho stabilného výhľadu tým, že MOL má silný finančný a likvidný profil s perspektívou pozitívnej tvorby voľného cash flow, silnou pozíciou v oblasti rafinérií a predaja v regióne strednej a východnej Európy a kvalitnými rafinérskymi aktívami, integrovanými aktivitami v oblasti ťažby a prieskumu a spracovania, čo dokazuje aj odolnosť koncernu v prostredí nízkych cien ropy, a integráciou spracovania a predaja, čo poskytuje dôležité kanály pri predaji rafinérskych produktov.

„Sme veľmi potešení, že agentúra Moody’s nám udelila rating v investičnom pásme, čo potvrdzuje odolnosť nášho podnikateľského modelu a silný finančný profil,“ komentoval rozhodnutie agentúry Moody’s finančný riaditeľ MOL József Simola.

Lom ed

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.