Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Paragraf modry - pixabay
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka
14. júna 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Aby vás protischránkový zákon nepripravil o biznis v energetike

Výrobcovia zelenej elektriny

Povinnosť zapísať sa do registra partnerov verejného sektora sa týka aj výrobcov elektriny z obnoviteľných zdrojov energie, ktorí podnikajú na základe potvrdenia o splnení oznamovacej povinnosti, a ktorým je vyplácaná podpora.

Podľa zákona sa táto povinnosť týka všetkých výrobcov elektriny, ktorí poberajú podporu prevyšujúcu sumu 100 000 EUR jednorazovo alebo sumu 250 000 EUR úhrnne za jeden kalendárny rok.

Zápis do registra je potrebné vykonať najneskôr do 31.7.2017. V opačnom prípade výrobcom hrozí, že túto podporu prídu.

Podnikatelia v energetike na základe povolenia

Jednoznačne a bez posudzovania naplnenia ďalších podmienok a finančných limitov sa povinnosť zápisu do registra partnerov verejného sektora vzťahuje na podnikateľov, ktorí podnikajú v energetike na základe povolenia.

Táto povinnosť im vyplýva priamo z ustanovenia § 4 ods. 5 Zákona o energetike, ktoré bolo do tohto predpisu vložené práve protischránkovým zákonom.

Aj v tomto prípade je potrebné zápis do registra vykonať najneskôr do 31.7.2017. V opačnom prípade Úrad pre reguláciu sieťových odvetví takýmto osobám môže zrušiť povolenie na podnikanie v energetike.

Záver

Na vykonanie zápisu do registra ostávajú necelé dva mesiace. Odporúčame preto podnikateľom v energetike, aby zhodnotili svoju zápisnú povinnosť a zápis do registra vykonali čo najskôr. Nezabudnite. Vy musíte vždy načas, to len štát ma na všetko času dosť.

Naša advokátska kancelária Poláček & Partners je oprávnenou osobou na vykonanie zápisu. So zápisom vám radi pomôžeme.

Autori: Juraj Ondrejka a Pavol Poláček

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.