Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. júna 2013 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

A. Merkelová: Nemecko musí obmedziť dotácie na obnoviteľné zdroje energie

Kancelárka povedala, že prevádzkovatelia solárnych či veterných elektrární sa budú musieť „vo väčšej miere zúčastňovať na financovaní nákladov spojených s rozširovaním rozvodných sietí“.

Obnoviteľné zdroje energie v Nemecku, ktoré sa v súčasnosti podieľajú na celkovej produkcii elektriny zhruba 25 %, dostali energetickú infraštruktúru v krajine pod silný tlak. Tá bola totiž budovaná na zabezpečovanie dodávok elektriny z niekoľkých veľkých elektrární, nie z tisícov malých obnoviteľných zdrojov.

Podľa Merkelovej sa expanzia obnoviteľných zdrojov energie musí dostať do súladu s rozširovaním rozvodných sietí. V tejto súvislosti dodala, že dotácie, ktoré ročne dosahujú okolo 18 miliárd eur, sa budú musieť po septembrových voľbách prehodnotiť.

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.