
Pred sídlom Gazpromu v Moskve demonštrovali polonahé aktivistky
Foto: SITA/AP Photo/Sergey Ponomarev
Päť polonahých dievčat zadržali krátko po začatí protestu moskovskí policajti. Líderke skupiny Oksane Šačkovej sa ale podarilo preniknúť na strechu jedného z objektov, kde rozvinula ukrajinskú zástavu. Ostatné držali okrem iného transparenty „Gangsteri“ a „Gazprom smrdí“. Šačková bola v skrátenom konaní odsúdená k 15 dňom väzenia.
Hnutie Femen sa preslávilo demonštráciami proti diskriminácii žien a potlačovaniu ľudských práv, pričom jeho členky svoje akcie usporiadavajú vždy polonahé. Organizácia združuje 300 žien, z ktorých dvadsať sa aktívne zúčastňuje pouličných protestov. Usporiadavajú ich nielen doma na Ukrajine, ale aj v zahraničí.
Foto: SITA/AP Photo/Sergey Ponomarev
V Moskve v decembri 2011 členky Femen protestovali proti údajnému sfalšovaniu ruských parlamentných volieb, do New Yorku vlani na jeseň prišli podporiť protestné hnutie Okupujte Wall Street. V priebehu nedávneho Svetového ekonomického fóra v Davose tri obnažené aktivistky Femen upozornili na osud chudobných ľudí tretieho sveta.
ČTK, energia
K téme
