You are using an outdated browser, you may experiece issues. Please upgrade your browser to improve your experience.
20. marca 2015 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Ukrajina zaplatila Rusku za dodávky plynu ďalších 15 miliónov USD

Ukrajina musí platiť za dodávky ruského plynu vopred. Dôvodom sú minulé spory o cenu a nezaplatené účty za dodaný plyn.

Gazprom v utorok po zaplatení prvých 15 miliónov USD uviedol, že na základe aktuálnych požiadaviek Naftogazu predplatená suma zodpovedá dodávkam na sedem dní.

Ukrajina v súčasnosti čerpá plyn z Ruska na základe podmienok takzvaného zimného balíka, na ktorom sa Kyjev dohodol s Ruskom a Európskou úniou v októbri minulého roka. Zimný balík však trvá len do apríla, čo znamená, že Ukrajina musí uzatvoriť s Ruskom novú dohodu.

Kyjev už naznačil, že plánuje diskutovať o znížení cien za dodávky plynu, ako aj o zvýšení poplatkov za tranzit ruského plynu minimálne o 30 %.

(1 EUR = 1,0677 USD)

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.