You are using an outdated browser, you may experiece issues. Please upgrade your browser to improve your experience.
30. mája 2014 Plyn a ropa od Energia.skTASR

A. Novak: Ukrajina časť dlhu podľa dohody do termínu nezaplatila

Novak je v súčasnosti spolu s ukrajinským ministrom energetiky a komisárom Európskej únie pre energetiku v Berlíne na ďalšej schôdzke o riešení sporu medzi Ukrajinou a Ruskom za ukrajinský dlh voči ruskému plynárenskému koncernu Gazprom. Podľa ruského ministra Moskva a Brusel navrhli Ukrajine v minulých dňoch riešenie, aby Kyjev do 30. mája zaplatil z dlžnej čiastky 2 miliardy USD (1,47 miliardy eur) a ďalších 500 miliónov USD do 7. júna.

Agentúra Reuters uviedla, že splnenie podmienky zo strany Kyjeva malo umožniť ďalšie rokovania o cene ruského plynu za apríl a máj, ako aj na ďalšie mesiace. Celkový dlh Ukrajiny voči ruskému koncernu predstavuje 3,5 miliardy USD a ak do 7. júna nezaplatí sumu, na ktorej sa na predchádzajúcich rokovaniach s Ruskom dohodla, dosiahne jej celkový dlh voči Gazpromu podľa šéfa firmy Alexeja Millera okolo 5,2 miliardy USD.

(1 EUR = 1,3607 USD)

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.