You are using an outdated browser, you may experiece issues. Please upgrade your browser to improve your experience.
2. januára 2014 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Cena americkej ropy klesla viac než o 2 %

Barel (159 litrov) americkej ropy WTI s februárovým kontraktom sa dnes napoludnie miestneho času v New Yorku predával po 96,35 USD (70,54 eura). To je o 2,07 USD menej ako v utorok (31. 12. 2013) na konci obchodovania na newyorskej komoditnej burze. Trhy boli v stredu (1. 1. 2014) zatvorené z dôvodu sviatku. Februárový kontrakt na ropu Brent dnes zlacnel o 1,83 USD na 108,77 USD za barel.

Americká ropa oslabuje už tretí obchodný deň po sebe potom, čo v piatok (27. 12.) uzavrela na úrovni nad 100 USD za barel prvý raz od októbra 2013.

(1 EUR = 1,3658 USD)

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.