Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. januára 2013 Plyn a ropa od Energia.skSITA

10 úspešných rokov RWE na Slovensku

Reálna spolupráca oboch akcionárov začala 23. januára 2003, kedy sa Východoslovenská energetika začlenila medzi spoločnosti medzinárodného koncernu RWE a pod vedením nových manažérov začala svoju novodobú históriu.

Pohľad generálneho riaditeľa

Thomas Hejcman, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ VSE:

Základom pre obojstranne výhodné a transparentné fungovanie vzťahu štátneho akcionára a skupiny RWE sa stalo prijatie piatich koncernových hodnôt. Zamestnanci i manažéri spoločnosti potvrdili, že Dôvera, Spoľahlivosť, Orientácia na zákazníka, Výkon a Vytváranie budúcnosti budú pre nové fungovanie VSE kľúčové.

360 miliónov eur skvalitnilo distribučnú sústavu a zvýšilo jej spoľahlivosť Za desať rokov sme do aktivít Skupiny VSE investovali takmer 440 miliónov eur, z toho 360 miliónov priamo do distribučnej sústavy. Vložené prostriedky doviedli VSE medzi európsku špičku, predovšetkým v oblasti automatizácie prevádzkových procesov. Plná automatizácia je totiž zavedená nie len na úrovni VVN a VN sietí, ale oproti ostatným európskym krajinám navyše na úrovni sietí nízkeho napätia. Zrušenie regionálnych dispečingov a vybudovanie jedného centralizovaného tiež odlíšilo spoločnosť od ostatných krajín a stalo sa zárukou spoľahlivej distribúcie elektriny do odberných miest našich zákazníkov. Najviac nás však teší skutočnosť, že sme v posledných rokoch nezaznamenali žiaden smrteľný pracovný úraz a výrazne sme znížili počet úrazov s ťažkou ujmou na zdraví.

Vytvorili sme konkurencieschopnú spoločnosť

V podmienkach liberalizácie sa VSE po boku investičného partnera udržala na úrovni dominantného hráča na trhu. Navyše už nie je klasickým dodávateľom energetických služieb, naopak stala sa oveľa komplexnejšou: Zákazníkom ponúka odborné poradenstvo a energetický audit, prostredníctvom spoločnosti RWE Gas Slovensko dodávku zemného plynu. Ako prvá na trh priniesla Kartu výhod. Za desať rokov sa na novú, vyššiu úroveň posunuli aj zákaznícke služby. Vytvorilo sa moderné Call centrum, zaviedla Linka VSE, vynovili sa Kontaktné miesta a spustila bezplatná internetová služba Webcentrum.

Patria nám ocenenia za transparentnosť a udržateľný rozvoj

Práve našej spoločnosti patrí prestížna Hlavná cena Via Bona Slovakia 2012, ktorá vyjadruje verejné uznanie firmám a podnikateľom, ktorí na Slovensku rozvíjajú firemnú filantropiu a zodpovedné podnikanie. VSE si zároveň z tejto súťaže Nadácie Pontis odniesla Zelenú cenu, ako zadosťučinenie za svoje desaťročné aktivity v oblasti ochrany životného prostredia a trvalo udržateľného rozvoja. Sme hrdí na to, že spoluprácou so Štátnou ochranou prírody a vytvorením nových metodík sme výrazne znížili riziko zranení a úhynov vtáctva pri ich kontakte s elektrickými vedeniami.ajviac nás však teší skutočnosť, že sme v posledných rokoch nezaznamenali žiaden smrteľný pracovný úraz a výrazne sme znížili počet úrazov s ťažkou ujmou na zdraví.

Zdroj: VSE

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.